Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach okaże się przydatna?

Wypadek lub usterka mogą zdarzyć się niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Są one jednak szczególnie stresujące, gdy przytrafiają się podczas wakacyjnego wyjazdu. Na szczęście nie jesteśmy zdani na samych siebie. Profesjonalna pomoc drogowa pomoże nam zaradzić sytuacji i to w jak najkrótszym czasie. Ogromną zaletą takiej usługi jest jej całodobowa dostępność, która jest szczególnie ważna w miejscowościach górskich, takich jak Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Bukowina Tatrzańska, czy Białka Tatrzańska, gdzie warunki są szczególnie trudne.

Holowanie – podstawowa pomoc


Jednym z podstawowych zadań pomocy drogowej jest holowanie pojazdu, konieczne ze względu na uszkodzenia powypadkowe lub unieruchomienie wynikające z usterki. Pomoc specjalistów jest konieczna, gdyż przepisy zabraniają m.in. samodzielnego holowania pojazdów z uszkodzonym układem kierowniczym i hamulcowym oraz samochodów znajdujących się na autostradzie lub drodze ekspresowej. Dzwoniąc po pomoc drogową, zyskujemy pewność, że ekipa specjalistów szybko przetransportuje nasze auto w wyznaczone miejsce, dbając przy tym o jego bezpieczeństwo i przewóz zgodny z obowiązującym prawem.

Naprawianie drobnych usterek

Holowanie nie jest konieczne w każdej sytuacji. Czasami usterka jest na tyle drobna, że istnieje możliwość rozwiązania jej na miejscu. W takiej sytuacji także warto wezwać pomoc drogową, która szybko i profesjonalnie zadba o stan techniczny naszego pojazdu. Specjaliści zajmą się m.in. czynnościami takimi, jak wymiana przebitej opony, wymiana niesprawnej żarówki, uruchomienie rozładowanego akumulatora lub drobne problemy z funkcjonowaniem silnika. Niekiedy konieczna jest także usługa dostarczenia paliwa, szczególnie gdy znajdujemy się z dala od najbliższej stacji w miejscowościach takich, jak Poronin, Rdzawka, Rogoźnik czy Sieniawa. Profesjonalna pomoc drogowa dysponuje odpowiednim sprzętem, którego nie posiada standardowy kierowca, dlatego korzystanie z jej usług to komfort i gwarancja wysokiej jakości.